Neberte se moc vážně

Dneska mi facebook oznámil, že moje nejdražší cestovatelská opičí (rozuměj acro) kamarádka má dneska narozeniny – řekla jsem si, že je krásné mít narozeniny v den letního slunovratu. Zadívala jsem se na její profil a zjistila jsem, že podle facebooku je tahle kamarádka muž, je vdaná za ženu (ženatý/á?) a má tři sourozence, každého s jiným přijmením. To už jsem si nebyla tak jistá, jestli má dneska skutečně „formálně“ narozeniny, ale o to mi to přišlo lepší!

Napsala jsem ji a popřála, ať zůstane úžasná. A sama pro sebe jsem měla malou oslavnou chvilku. Oslavu toho, že je a že jsem ji poznala. Toho, že znám, a můžu se inspirovat lidmi, kteří berou život i sebe s humorem. Někdo mi jednou řekl, že největším problémem lidí je, že se berou moc vážně! To teda zarezonovalo.

Cítím, že když se beru vážně (což je bohužel přednastavený režim), život je tak nějak suchý a těžkopádný. K bláznivým nápadům (pokud se jim vůbec podaří prodrat na povrch) hned naskakuje deset seriózních protiargumentů. Dělat věci jen tak, bez důvodů, nebo důvodům navzdory je přitom tak osvobozující a zkrátka sranda. A když něco nevyjde, tak to není  žádná katastrofa, naopak, i to může být sranda. A začít znovu je potom mnohem lákavější.

 

 

Připomíná mi to další trefnou poučku – tentokrát z mého oblíbeného TED videa. Let yourself fail – dovol si selhat. Jak prosté a přitom jak těžké je pro většinu z nás toho docílit. Pozor, poučka nezní „Selži“, toho zase tak složité docílit není. Jde o to, dovolit si to, být ok s tím, když selžu. A když jsem s tím ok, můžu prostě začít znovu.

Acro jóga je výborná pro nácvik této schopnosti. Je běžné nové (a klidně i dlouho známé) pozice a sestavy zkoušet mnohokrát za sebou a „selhávat“, až se to jednou povede. Pojem selhávat tady přitom působí přímo nemístně. Prostě se to vnímá jenom jako zkoušení. A během něj je to zábava. A až se to povede, tak přichází radost a oslava úspěchu. Ty jsou přitom tím intenzivnější, čím delší a náročnější bylo zkoušení.

 

 

Miluju anglický hovorový pojem pro cvičení acro jógy: „play“, protože to pro mě vystihuje její podstatu – hravost a užívání v současném okamžiku. Navíc, pokud k acru přistupujeme hravě a bez nátlaku a očekávání, úměrně tomu roste i naše kreativita a vznikají nové pozice, sestavy ve více lidech a další bláznivé kreace.

 

 

Teď nevím, jestli otevření lidé, kteří se berou s humorem, přirozeně tíhnou k acro józe, anebo se schopnost brát sebe a život s humorem rozvíjí díky praxi acro jógy. Řeklabych, že obojí je pravda. A oboje ve mně vzbuzuje obrovskou radost a vděk za to, že je acro součástí mého života a že mi do něj vnesla spoustu otevřených a bláznivých lidí.

"Mou vášní je acro jóga a její přesah do partnerských vztahů. Ukazuji párům, jak díky společné vědomé praxi najít harmonii v pohybu i ve vztahu a užít si při tom spoustu zábavy." Můj příběh si přečtěte tady >>

Vytvořila jsem pro vás PDF Manuál Jak poznám, jestli zvládnu acro jógu. Jsem autorkou online kurzu acro jógy První vzlétnutí a e-mailového minikurzu 15 dní k acro józe, který vás díky sérii krátkých cvičení (2-4 minuty denně) po dobu 15 dní připraví na praxi acro jógy.


Přesvědčte se, že začít s acro jógou je snazší, než myslíte: díky PDF manuálu Jak poznám, jestli zvládnu acro jógu

  • Vyvrácení mýtů jako "jsem moc těžká", "nejsem dost silný/ pružný", apod.
  • Spousta AHA-momentů při objevování principů acro jógy
  • Jak konkrétně ověřit své předpoklady pro acro jógu
  • Tipy, jak s acro jógou začít ještě dnes
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejčtenější články
  • Rubriky
  • Získejte pdf manuál jako DÁREK
  • Objevte přirozenou vnitřní inteligenci svého těla a zjistěte, jak ji uplatnit v praxi acro jógy.

  • Potkejme se na Facebooku: