Můj příběh

Už několik let sdílím se svým partnerem společnou vášeň pro acro jógu, kterou jsme se měli možnost učit od světově proslulých učitelů. Díky svým zkušenostem s její praxí, výukou, i přesahem do partnerských vztahů je mojí vášní ukazovat párům, jak ji hravě zvládnout a užívat si zábavu i partnerské sblížení, které přináší.

Sdílená vášeň

S mým partnerem dnes sdílím společnou vášeň. Říká se jí acro jóga. Je to partnerská jóga s prvky akrobacie. Díky ní neustále prohlubujeme náš vztah, budujeme vzájemnou důvěru, podporu a porozumění, a hlavně se výborně bavíme. A jako bonus si zároveň posilujeme a protahujeme tělo. Je to nádherná partnerská aktivita, která posunula náš vztah na novou úroveň.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ani by mě nenapadlo!

V začátcích našeho vztahu mě ani ve snu nenapadlo, že bych něco takového mohla dělat a jak velký dopad by mohlo takové „cvičení” mít.

Tělocvik byl ve škole moje noční můra. Hledala jsem nejrůznější výmluvy, abych se vyhla míčovým hrám, ve kterých mi míč proklouzával mezi prsty, i běhání, po kterém mi bylo špatně. Z postavení se na hlavu jsem měla hrůzu ještě před pár lety, cítila jsem se hrozně nejistě a ohroženě.

Obdivovala jsem přítele, který vydržel ve stojce na rukou i půl minuty a s ladností divoké kočky přeskakoval za běhu zábradlí a šplhal po zdech. Cítila jsem se vedle něj dost neschopně.

Strachy a touhy

Zároveň mě mrzelo, že nemáme žádnou společnou aktivitu, která by nás oba bavila a byli bychom si v ní rovni. Bála jsem se, že až jednou poleví pocit bláznivé zamilovanosti, náš vztah ochabne kvůli nedostatku společných zájmů, které by nás skutečně sbližovaly.

Byla to pro mně děsivá představa, protože jsem věděla, jak úžasný člověk je můj partner a že se k sobě opravdu hodíme. Ve chvílích, kdy se do vztahu začala vkrádat nuda a rutina, jsem ale cítila, že se vzdalujeme. Proto jsem toužila po společném koníčku, který by nás naplňoval a zároveň posiloval náš vztah.

Okouzlení

Pak se k nám dostalo youtube video AcroYogy. Byli jsme uchváceni fyzickou krásou té aktivity i naprostou harmonií, která vyzařovala ze vztahu muže a ženy na videu. Oba jsme se shodli, že musí být užasné se v páru něčemu takovému věnovat. Zároveň jsme si ale říkali (nebo aspoň já teda rozhodně), že něco takového zvládnou určitě jen profesionální gymnasti.

To léto se však v programu mezinárodního Waldorfského pobytu, na který pravidelně jezdíme, objevil workshop acro jógy, a tam jsme se přesvědčili, že vedení zkušenými učiteli zvládneme základy v pohodě! Byli jsme nadšení! Začali jsme se acro józe věnovat pravidelně, chodit na kurz, workshopy a navštěvovat různá setkání podobných nadšenců během našich cest po světě.

Létáme v oblacích

Z toho, co bylo původně zájmovou aktivitou, se stala vášeň, která náš vztah vynesla do výšin, přinesla nám spoustu skvělých zážitků i nových přátel a hlavně hlubší poznání jeden druhého i sebe samých. Praxe acro jógy je vědomá práce s tělem i duší - svými i svého partnera a hledání harmonie na všech úrovních. Je dechberoucí objevovat, čeho jsme spolu schopni, sdílet svoje strachy a oslavovat společné úspěchy.

V průběhu let jsme acro jógu mnohokrát i učili a reakce našich studentů se dají shrnout asi takto: nevěřícné nadšení z objevování netušených schopností vlastního těla a obrovská radost, že je možné jeden druhému dopřát tyto zážitky - létání nebo bytí oporou, bázou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pojďte na palubu!

Chci tuto zkušenost zprostředkovat co největšímu počtu párů, včetně těch, kteří se ostýchají nebo nemohou přijít na lekce osobně, nebo kterým nesedí kurzy nebo videa v angličtině.

Prostřednictvím video kurzů, e-booků i lekcí vám ukážu a poradím, jak překonat počáteční strachy a nejistotu, jak vychytat techniku cvičení tak, aby je zvládl každý i s ohledem na možná fyzická omezení, jak při cvičení komunikovat ohleduplně a konstruktivně, jak vnímat signály svého i partnerova těla apod.

Praxi acro jógy se hovorově říká „létání”, takže se dá říct, že učím lidi létat 🙂 Vedu páry k tomu, aby vynesli svůj vztah do výšin pěstováním společné aktivity, která přináší spoustu zábavy a nadšení, prohlubuje komunikaci, přispívá k budování vzájemného porozumění a podpory. Jsme obrovsky vděční, že acro jóga vnesla tohle všechno do života nám, a těší nás toto nadšení šířit!